У здравом телу распеван дух

С обзиром на специфичне околности у којима се налази наша школе због грађевинских радова који се изводе унутар зградње, овогодишња прослава Дана школе реализована је 17. 11. 2023. године у нашој спортској сали. У том духу је припремљен и пригодан програм. Свечани део програма чинили су химна школе, обраћање директора и наше мале певачице, Мирјана Костић и Уна Крстић, ученице 8. разреда, и учитељица из истуреног одељења у Црном Калу Јелена Живадиновић. За распеван дух били су задужени хорови млађих и старијих разреда које је припремила наставница Музичке културе Бебица Спасић, а за здраво тело наши мали другари из Прасковча са својим учитељицама Весном Столић и Јеленом Жикић и две ритмичке групе састављене од ученица 5. и 8. разреда са наставницом Физичког и здравственог васпитања Марином Цветковић. У програму су учествовали и наши мали спортисти, каратисти, кошаркаши, фудбалери и гимнастичари, чланови спортских клубова из Ражња и окружења.

Публика и гости, који је испунили школску салу, понели су са собом пуна срца и осмехе на лицима што је највећа награда за труд свим ученицима и наставницима који су учествовали.

Предраг Барјактаровић,
наставник Српског језика и књижевности