Међународни дан среће – 20. март

„Ако ми живот крила скрати
и снег у оку почне да веје,
знам, бар се нећу покајати
што сам умео да се смејем.”

Мирослав Мика Антић

Међународни дан среће обележава се од 2012. године сваког 20. марта. Ове године је први пут обележен у нашој школи са циљем да се ученици, као и сви запослени, подсете да срећа није у материјалним стварима, већ у традиционалним духовним вредностима, у малим стварима и свакодневним ситницама на које често и не обраћамо пажњу.

Обележавање овог датума у нашој школи протекло је у позитивној атмосфери, а у реализацији су учествовали сви ученици од 1. до 8. разреда. Прослава среће почела је у холу школе када су ученици од 1. до 4. разреда заједно са својим учитељима заиграли уз песму ,,Кад си срећан”. На часовима ликовне културе су тога дана сви ученици од 1. до 8. разреда цртали себе у ситуацији када су срећни и направили изложбу радова у својим учионицама, као путоказ који ће све нас опомињати да о срећи више и чешће говоримо и размишљамо. Са ученицима првог разреда радили смо интервју о томе шта је за њих срећа, како она изгледа, које је боје, како се осећају када су срећни. Од деце учимо да је искреност предуслов за срећу. Било је занимљивих, лепих и искрених одговора који су нас подсетили на то колико је срећа мала и да је можемо пронаћи у сваком тренутку.

Срећа је овог 20. марта испунила сваки кутак наше школе. Схватили смо да добрим делима и лепим мислима усрећујемо друге и да смо тада и ми сами срећни. За наше ученике је срећа породица, дом, другари, срећа других.

Срећа је осећај испуњености, доживљај да имамо и градимо нешто што нам је важно.

Тражите срећу у малим стварима, у осмесима, сновима, пријатним речима, искреним загрљајима, другарству… Будите увек срећни и насмејани!

педагог