Међународни дан борбе против вршњачког насиља – Дан розе мајица

Широм света се последња среда у месецу фебруару обележава као Међународни дан борбе против вршњачког насиља. Ове године „Дан розе мајица” jе обележен у среду 28. фебруара, а циљ обележавања овог дана био је промовисање толеранције, емпатије, важности поштовања различитости, сарадње и оснаживање за ненасилно решавање конфликата.

И ове године су ученици наше школе „Дан борбе против вршњачког насиља” обележели различитим активностима (израда паноа на тему вршњачког насиља на часу одељењског старешине, писање порука усмерених на спречавање насиља, радионице, презентације) којима су настојали да промовишу значај континираног указивања на важност бављења овом актуелном темом.

У обележавању Међународног дана борбе против вршњачког насиља учествовали су сви ученици од 1. до 8. разреда, који су уз помоћ одељењских старешина током последње недеље фебруара израдили паное на тему превенције вршњачког насиља, који ће бити истакнути на видном месту у холу школе. На часовима грађанског васпитања, ученици од 5. до 8. разреда су заједно са наставницом разговарали о овом актуелном друштвеном проблему и начинима превенције. Педагог школе је са члановима Вршњачког тима и Ученичког парламента реализовала радионицу на тему вршњачког насиља, мерама интервенције и превенције. На часовима ликовне културе током целе недеље ученици су уз помоћ наставника припремали беџеве са порукама подршке у борби против вршњачког насиља.

Поред бројних активност којима је скренута пажња на овај вид насиља, сви ученици и запослени су у среду 28. фебруара носили розе мајице као симбол Међународног дана борбе против вршњачког насиља и још једном показали да су све горе наведене активности од кључног значаја за успешну превенцију насиља и развој једне другачије културе – културе ненасиља.

педагог школе