На Европски дан језика – о земљама и језицима Европе

У четвртак, 26.9.2019. године, у холу на првом спрату окупили су се сви ученици матичне школе на прослави Европског дана страних језика.

Свако одељење добило је задатак да представи по једну европску земљу, што су они врло маштовито и са великом посвећеношћу урадили, свако на свој начин. Водитељице Анђела Пешић, Марија Нововић и Анђела Милојковић говориле су на енглеском, француском и српском о циљу и сврси овог дана који се широм старог континента обележава у славу и част свих језика који се на њему говоре, уз поруку да је важно учити и знати што више о свету око нас.

Најважније што остаје након ове прославе је то да су сви ученици научили по нешто ново о одабраним европским земљама и по неку нову реч на језицима који су им до сада били скоро потпуно непознати.

Текст је објављен на сајту Савеза за школски спорт Србије у оквиру пројекта Ђак репортер“. Можете га погледати на следећем линку.