ПРВИ ПУТ У ШКОЛСКОЈ БИБЛИОТЕЦИ

Наши најмлађи другари, ђаци прваци, још увек савладавју прва слова и правила понашања у школи. Суочавају се са новим обавезама, упознају нове другове, али и истражују просторије своје школе.

У уторак, 26. новембра 2019. године, ученици 1/1 разреда су за време другог часа, са својом учитељицом Лелом Зековић, посетили школску библиотеку у матичној школи. Библиотекар школе, Александра Везмар Радосављевић, их је примила речима добродошлице. Том приликом их је упознала са животом и радом Вука Стефановића Караџића, али и са радом школске библиотеке, правилима која у њој важе, како се чувају и позајмљују књиге. Она их је упознала и са библиотекама у окружењу и објаснила зашто је читање важно.

Од сада ће прваци имати прилику да сваког дана позајмљују књиге из школске библиотеке. Библиотекарка се нада да ће интересовање бити велико.